Asset Publisher Asset Publisher

Śladami Jana Pawła II w Beskidzie Niskim

Po raz 20. gorlicka młodzież wraz z leśnikami wyruszyła śladami Jana Pawła II

Ponad 160 uczestników – uczniów szkół z Gorlickiego – wzięło udział w jubileuszowym rajdzie, zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych oraz Nadleśnictwo Gorlice.

Młodzież miała do wyboru cztery trasy turystyczne o zróżnicowanej trudności: pieszo-rowerową z Gorlic do Szymbarku, z Szymbarku Łęgi – Beskidzkiego Morskiego Oka – rezerwat „Jelenia Góra” do Kasztelu w Szymbarku, z Owczar do Szymbarku oraz z Bieśnika do Szymbarku.

Każdą grupę prowadzili leśnicy z Nadleśnictwa Gorlice, którzy podczas wędrówki przekazywali młodzieży wiedzę z zakresu gospodarki leśnej oraz przyrody.

Celem rajdu było przede wszystkim uczczenie pobytu papieża Jana Pawła II w Beskidzie Niskim i na Ziemi Gorlickiej.

Wszystkie drogi prowadziły pod Kasztel. Na strudzonych wędrowców czekały tam gorące kiełbaski, napoje oraz odpoczynek w pięknych okolicznościach przyrody i renesansowego zamku.

W rajdzie uczestniczyła młodzież z Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych, I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Zawodowych, Branżowej Szkoły I Stopnia Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości oraz z Gimnazjum w Staszkówce i ze Szkoły Podstawowej w Stróżówce.

Tradycyjnie na mecie rajdu odbył się konkurs wiedzy o wędrówkach kardynała Karola Wojtyły po Beskidzie Niskim. Uczestnicy zmierzyli się z testem założonym z 25 pytań.


Info: ZSE w Gorlicach