Asset Publisher Asset Publisher

II edycja Biegu narciarskiego Do Upadłego już za nami

W dniu 17 lutego 2018r. odbyła się II edycja imprezy rekreacyjno-sportowej w narciarstwie klasycznym „Do Upadłego…”. Impreza organizowana była przez Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Krzywa oraz Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gorlice.

Na malowniczej pętli wokół góry Obszar, na doskonale przygotowanych trasach, biegało do upadłego 50 zawodników walcząc o tytuł Najbardziej Zakręconego Narciarza Śnieżnych Tras.

Dzieci oraz młodzież rywalizowały na krótszych dystansach na łąkach w Krzywej.

Do Upadłego to bieg dedykowany absolutnie dla wszystkich, zarówno dla zaawansowanych jak
i debiutujących narciarzy. Każdy kto pokonał chociaż jedną pętlę ( długość ok 7 km) już był zwycięzcą. Niektórzy mieli pierwszy raz na nogach narty biegowe ale jak sami stwierdzili „ lepszego momentu na rozpoczęcie przygody na biegówkach nie mogliby sobie nawet wymarzyć.”

Zawodnicy przez 4 godziny mogli „kręcić się” po trasie, najlepsi Panowie wykręcili po 8 pętli, najlepsza wśród Pań 5 pętli.

Na mecie na każdego czekał pamiątkowy drewniany medal oraz zestaw upominkowy od Nadleśnictwa Gorlice oraz herbata, przekąski, ognisko z kiełbasą.

Najlepsi z najlepszych otrzymali statuetki i nagrody. Najbardziej zakręconymi narciarzami wśród Leśników okazali się Marek Ślęzak i Magda Czerniak, obydwoje reprezentujący Nadleśnictwo Nawojowa.

Mimo zimnej aury atmosfera impreza była jak zwykle gorąca.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://photos.app.goo.gl/07ml96Z0WI30uXzW2

https://www.facebook.com/pg/%C5%9Anie%C5%BCne-trasy-przez-lasy-narciarstwo-klasyczne-i-turystyczne-Raj-na-Ziemi-217517511665244/photos/?tab=album&album_id=1596367407113574